Forum Klubu DX Sierra-Juliet Rybnik

Forum Klubu DX Sierra Juliet Rybnik zapraszamy do QSO na 26.325 USB

Ogłoszenie


#1 2013-02-27 21:04:44

 161JGB292 Leszek

Moderator

835784
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 748
Numer klubowy: 161JGB292
Miejscowość(QTH): Żory

Moim hobby od prawie 30 lat jest radiokomunikacja.

Moim hobby od prawie trzydziestu lat jest radiokomunikacja.Od dziecka interesowało mnie radio,anteny i elektronika.W wieku 19 lat skierowano mnie w związku z tym do wojsk łaczności do Jednostki Wojskowej 2970 w Gorzowie Wielkopolskim,gdzie uzyskałem specjalność wojskową radiotelefonisty.Po wyjściu z wojska w roku 1989 zająłem się radiem CB wykorzystując do tego nie tylko swoją wiedzę ale też zdolności literackie.W wyniku tego zostałem współpracownikiem miesięcznika radiokomunikacyjnego "Swiat Radio" w Warszawie wydawanego przez korporację AVT zamieszczając w nim swoje artykuły z dziedziny CB Radio na podstawie umowy o dzieło.Po pewnym czasie redaktor naczelny Andrzej Janeczek przesyłał mi pytania cztelników na które na bieżąco odpowiadałem w swoich w listach oraz na łamach miesiecznika "Swiat Radio" w Warszwie zamieszczając dodatkowo swoje artykuły w dziale porady techniczne.Niezależnie od tego zamieszczałem w tym miesieczniku swoje różne artykuły prasowe dotyczące profesjonalnego montażu i strojenia anten CB w samochodach oraz na dachach budynków mieszkalnych,tuningowania radiotelefonów CB oraz obowiązujących w Polsce przepisów prawnych dotyczących montażu anten stacjonarnych na dachach budynków w oparciu o Kodeks Cywilny oraz przepisów dotyczących użytkowania radia CB na terenie krajów Unii Europejskiej.Opisywałem także w miesięczniku "Świat Radio"działalność Stowarzyszenia PL-CB Radio w Bolesławcu Śl.oraz Wojewódzkiego Sztabu Ratownictwa Społecznej Krajowej Sieci Ratunkowej w Jeleniej Górze.W tym czasie zostałem wyszkolony na ratownika przedmedycznego PL-CB Radio SKSR w Łodzi i zakładałem stowarzyszenia PL-CB Radio w Bolesławcu Śl,szkoląc ratowników PL-CB Radio i organizując kursy ratowników przedmedycznych w różnych miastach województwa jeleniogórskiego.Byłem również założycielem Stowarzyszenia Użytkowników Radiotelefonów CB PL-CB Radio.Pełniłem w nim funkcje najpierw wiceprezesa Stowarzyszenia PL-CB Radio w Bolesławcu Sl.w klubie Juliet Golf Bravo i szefa Rejonowego Sztabu Ratownictwa PL-CB Radio SKSR w Lwówku Śl.a następnie szefa Wojewódzkiego Sztabu Ratownictwa PL-CB Radio w Jeleniej Górze powołując pięć sztabów ratownictwa na terenie całego województwa.W późniejszym czasie przeprowadziłem się do Żor i zająłem się w dalszym ciągu radiokomunikacją przekazując swoją wiedzę a także doświadczenie w tej dziedzinie na falach eteru do dnia dzisiejszego na kanale 27 radia CB.Cechuje mnie pomoc i życzliwość,którą docenia wielu nie tylko użytkowników radia CB ale też kolegów i koleżanek z klubu Sierra Juliet nazywając mnie profesorem za co bardzo serdecznie wszystkim dziękuję i oferuję swoją dalszą pomoc w dziedzinie jaką się nadal zajmuję.

Ostatnio edytowany przez 161JGB292 Leszek (2013-02-28 06:32:58)


Baza:Ranger RCI 2950 DX wersja exportowa,President HR 2600,antena Vimer K-46 Mondial,mikrofon Pan DM-432 MT i Pan ECM-2018.Radiostacja na 2m i 70 cm Navcomm TK-890 wersja 2.0,antena bazowa Nebraska Lincoln na 2m i 70 cm oraz antena 1/4 Navcomm B-88S.

Offline

#2 2013-03-17 22:09:25

 Krystian_Zory

Użytkownik

304435
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-27
Posty: 398

Re: Moim hobby od prawie 30 lat jest radiokomunikacja.

Ja jeszcze dopowiem o takiej ciekawostce u kolegi Leszka, że u niego znajduje się "Świat Herbat" kolekcja gatunków przeróżnych i przepysznych.

Offline

#3 2013-06-02 11:20:57

 161JGB292 Leszek

Moderator

835784
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 748
Numer klubowy: 161JGB292
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Moim hobby od prawie 30 lat jest radiokomunikacja.

Krystian_Zory napisał:

Ja jeszcze dopowiem o takiej ciekawostce u kolegi Leszka, że u niego znajduje się "Świat Herbat" kolekcja gatunków przeróżnych i przepysznych.

Coś Ci się Krystian pomyrdało.To nie ja mam w domu świat herbat a herbaty ze sklepu "Świat Herbat" o najwyższej jakości i widzę,że po jej wypiciu masz jakieś halucynacje.Potem nie ma się co dziwić,że marzy Ci się President Jackson I wersja exportowa jak na nim DX-ujesz....


Baza:Ranger RCI 2950 DX wersja exportowa,President HR 2600,antena Vimer K-46 Mondial,mikrofon Pan DM-432 MT i Pan ECM-2018.Radiostacja na 2m i 70 cm Navcomm TK-890 wersja 2.0,antena bazowa Nebraska Lincoln na 2m i 70 cm oraz antena 1/4 Navcomm B-88S.

Offline

#4 2013-06-02 21:12:55

 marekpapro

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-06
Posty: 55

Re: Moim hobby od prawie 30 lat jest radiokomunikacja.

Gratuluję Leszku, kawał czasu, kawał doświadczenia.
Obyś jeszcze długo służył pomocą wszystkim radiowym maniakom :)

pozdrawiam

Marek


Baza :Jackson I,Sadelta Echo Master Plus, Almas-Rot 1/2 fali
Mobil : Taylor I, Alan ML Midland 145, FD 1818

Offline

#5 2013-07-18 18:23:05

 161JGB292 Leszek

Moderator

835784
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 748
Numer klubowy: 161JGB292
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Moim hobby od prawie 30 lat jest radiokomunikacja.

marekpapro napisał:

Gratuluję Leszku, kawał czasu, kawał doświadczenia.
Obyś jeszcze długo służył pomocą wszystkim radiowym maniakom :)

pozdrawiam

Marek

Właśnie to czynią choć wiele osób się dziwi po co to robię wskazując na to,że nie powinienem dzielić się swoim doświadczeniem i uczyć innych,zdradzając tajniki posiadanej wiedzy a inni potem ją wykorzystują.Takim osobom odpowiadam,że przecież nie będę tu na ziemi żył wiecznie...Bynajmniej jeszcze nie teraz a poza tym nakazuje mi to koleżeńskość i życzliwość ludzka.


Baza:Ranger RCI 2950 DX wersja exportowa,President HR 2600,antena Vimer K-46 Mondial,mikrofon Pan DM-432 MT i Pan ECM-2018.Radiostacja na 2m i 70 cm Navcomm TK-890 wersja 2.0,antena bazowa Nebraska Lincoln na 2m i 70 cm oraz antena 1/4 Navcomm B-88S.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Sułkowice HĂŠbergement Orth hotels-world.pl HĂ´tels Autriche