Forum Klubu DX Sierra-Juliet Rybnik

Forum Klubu DX Sierra Juliet Rybnik zapraszamy do QSO na 26.325 USB

Ogłoszenie


#1 2013-05-21 14:20:48

 161JGB292 Leszek

Moderator

835784
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 748
Numer klubowy: 161JGB292
Miejscowość(QTH): Żory

Kabel pomiarowy na zlocie czyli pomylenie z poplataniem...

Jak co roku zawsze 1 maja organizowaliśmy w Bolesławcu Śląskim Dolnośląski Zlot Użytkowników Radia CB oraz członków Stowarzyszenia PL-CB radio a także Ratowników PL-CB Radio w tym Operatorów CB Radio SKSR PL-CB Radio i ich rodzin.Montowaliśmy na ten zlot antenę i okazało się,że zapomieliśmy wziąść na zlot kabel pomiarowy,który był nam potrzebny do zestrojenia anteny CB stacji naprowadzającej na zlot.Widząc to jeden z użytkowników radia CB z okolic Żar(woj:Zielonogórskie)poinformował nas,że przywiózł ze sobą taki kabel i nie będzie w związku z tym problemu.W pewnym momencie przynosi nam taki nawinięty w bardzo dużej ilości kabel i mi go daję.Moje oczy uległy tak znacznemu powiększeniu,że przypominały minę karpia przed zabiciem na święta "Bożego Narodzenia"albo conajmniej monetę pięciozłotową.Przecierając rękoma oczy ze zdziwienia powiedziałem mu,że nam jest potrzebny kabel pomiarowy i jak to jest RG-213 i wystarczy nam jego długość 3,64 lub ta wyliczona długość razy dwa a on mi przyniósł go prawie całą rolkę.Słysząc to powiedział,że kabel ten zawiera wielokrotność odcinków 1/2 Lambda a więc 5,50m według określonego wzoru ale nie wiedział,że ta długość ma być pomnożona o współczynnik skrócenia 0,66 dla kabla RG-213 i dopiero może mieć jego wielokrotność ale jedynie niezbędną do danej długości masztu gdzie przy maszcie 8 metrów 3,64 trzeba pomnożyć razy 2 czyli długość kabla pomiarowego 7,28m byłaby zupełnie wystarczająca.No chyba,że wysokość masztu stacji naprowadzającej na nasz zlot oscylowałaby wokół wysokości masztu stu metrowego to wtedy długość tego kabla pomiarowego byłaby właściwa...

Ostatnio edytowany przez 161JGB292 Leszek (2013-05-21 18:44:22)


Baza:Ranger RCI 2950 DX wersja exportowa,President HR 2600,antena Vimer K-46 Mondial,mikrofon Pan DM-432 MT i Pan ECM-2018.Radiostacja na 2m i 70 cm Navcomm TK-890 wersja 2.0,antena bazowa Nebraska Lincoln na 2m i 70 cm oraz antena 1/4 Navcomm B-88S.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
poprad.ibetonove-zumpy.sk serock.szamba-betonowe360.pl hotels-world Allotjament Bad DĂźrrheim