Forum Klubu DX Sierra-Juliet Rybnik

Forum Klubu DX Sierra Juliet Rybnik zapraszamy do QSO na 26.325 USB

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


#1 2013-07-21 06:00:36

 mobil-żory

Użytkownik

8333534
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 342
Numer klubowy: 161OS87
Miejscowość(QTH): Żory

Problem z Administracją

witam. zaczęły się moje problemy z administracją .otóż ta szacowna instytucja nakazała mi demontaż anteny bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Co zrobić z tym fantem?


Mobil President Jackson I, antena Lemm turbo 2001,Densei 2002 turbo :) i więcej nie potrzeba do szczęścia
BAZA:Winkler XA-27L :). baza stoi  280 m.n.p.m radio i mike jak wyżej
Ja brzoza, ja brzoza, grab jak mnie słyszycie? :P

Offline

#2 2013-07-21 10:02:26

 161JGB292 Leszek

Moderator

835784
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 748
Numer klubowy: 161JGB292
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Problem z Administracją

mobil-żory napisał:

witam. zaczęły się moje problemy z administracją .otóż ta szacowna instytucja nakazała mi demontaż anteny bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Co zrobić z tym fantem?

Zgodnie z art.684 Kodeksu Cywilnego Sółdzielnia Mieszkaniowa nie jest władną instytucją do wydawania zezwoleń na zakładanie anten CB Radio na dachach bydynków,które stanowią część wspólną budynku i dlatego też nie jest władną aby żądać demontażu takiej anteny.Tą kwestę reguluje zacytowany artykuł prawny,który jest nadrzędnym aktem prawnym nie tylko do wydanej decyzji ale nawet jakichkolwiek uchwał spółdzielni mieszkaniowych w tej kwestii.Takie żądanie jest sprzeczne z obowiazującymi ładem prawnym regulujacym tę kwestię.Nie tylko nie dokonaj demontażu ale też zlekceważ otrzymane pismo,które łamie w tej kwestii obowiazujący akt prawny.Twój przypadak jest kolejnym i klasycznym przypadkiem łamania Twoich praw jako członka spółdzielni oraz Twoich praw obywatelskich.Czekaj na kolejny ruch spółdzielni sącząc przez słomkę lemoniadę nad wodą i wygrzewaj się spokojnie na słońcu używając do tego odpowiedniego filtra przeciw słonecznego.

Ostatnio edytowany przez 161JGB292 Leszek (2013-07-21 10:04:18)


Baza:Ranger RCI 2950 DX wersja exportowa,President HR 2600,antena Vimer K-46 Mondial,mikrofon Pan DM-432 MT i Pan ECM-2018.Radiostacja na 2m i 70 cm Navcomm TK-890 wersja 2.0,antena bazowa Nebraska Lincoln na 2m i 70 cm oraz antena 1/4 Navcomm B-88S.

Offline

#3 2013-07-29 10:43:58

 mobil-żory

Użytkownik

8333534
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 342
Numer klubowy: 161OS87
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Problem z Administracją

Dzisiaj Pani z administracji zadzwoniła do mnie z pytaniem, dlaczego nie zdemontowałem anteny?.Ja jej na to ,że nie zdemontowałem. :) ona do mnie z pyskiem ,że pismo otrzymałem i mam się podporządkować.Więc moja reakcja była taka (na ten pysk oczywiście) pismo do was dostarczyłem w zeszłym tygodniu i proszę nie dzwonić do mnie w tej sprawie.Druga sprawa list przyniosła sprzątaczka i żadnego pisma nie musiałem dostać tym bardziej,że otrzymała go żona więc proszę w dalszej korespondencji używać poczty polskiej i listów poleconych:)


Mobil President Jackson I, antena Lemm turbo 2001,Densei 2002 turbo :) i więcej nie potrzeba do szczęścia
BAZA:Winkler XA-27L :). baza stoi  280 m.n.p.m radio i mike jak wyżej
Ja brzoza, ja brzoza, grab jak mnie słyszycie? :P

Offline

#4 2013-07-29 17:27:27

 161JGB292 Leszek

Moderator

835784
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 748
Numer klubowy: 161JGB292
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Problem z Administracją

mobil-żory napisał:

Dzisiaj Pani z administracji zadzwoniła do mnie z pytaniem, dlaczego nie zdemontowałem anteny?.Ja jej na to ,że nie zdemontowałem. :) ona do mnie z pyskiem ,że pismo otrzymałem i mam się podporządkować.Więc moja reakcja była taka (na ten pysk oczywiście) pismo do was dostarczyłem w zeszłym tygodniu i proszę nie dzwonić do mnie w tej sprawie.Druga sprawa list przyniosła sprzątaczka i żadnego pisma nie musiałem dostać tym bardziej,że otrzymała go żona więc proszę w dalszej korespondencji używać poczty polskiej i listów poleconych:)

Co to za spółdzielnia mieszkaniowa,że listy z korespondencją do jej członków zamiast listonosza lub gońca  roznosi sprzątaczka,montaż anteny CB odbiera sekretarka a pisma administracyjne pisze palacz z kotłowni?Teraz wiem dlatego te pisma są do d....(czterech liter) bo w tej instytucji prawnikiem jest księgowa a palaczem kierowca.Ale jazda i to bez trzymanki.Koniec świata jak to mawiał bohater polskiego serialu pt."Dom" pan Popiołek.Nasówa mi się pytanie:Kochana rodzinko radiowa,w co tu się gra?Ki diabeł te karty rozdaje?Odpowiedź możemy znaleźć czytając to forum w tym temacie.Wcele nie jest to spółdzielnia mieszkaniowa w Ż.ale prawo,które stoi po stronie Mariusza z Żor.Uważam,że w takim razie warto zagrać z nią w pokera stawiając wszystko na jedną kartę... :D :) :P

Ostatnio edytowany przez 161JGB292 Leszek (2013-07-30 18:44:38)


Baza:Ranger RCI 2950 DX wersja exportowa,President HR 2600,antena Vimer K-46 Mondial,mikrofon Pan DM-432 MT i Pan ECM-2018.Radiostacja na 2m i 70 cm Navcomm TK-890 wersja 2.0,antena bazowa Nebraska Lincoln na 2m i 70 cm oraz antena 1/4 Navcomm B-88S.

Offline

#5 2013-07-30 15:48:41

 Krystian_Zory

Użytkownik

304435
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-27
Posty: 398

Re: Problem z Administracją

Łapię się za głowę i pozostawiam ten "cyrk spółdzielczy" bez komentarza.

Offline

#6 2013-08-08 10:44:48

 mobil-żory

Użytkownik

8333534
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 342
Numer klubowy: 161OS87
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Problem z Administracją

ciąg dalszy naszej korespondencji
http://i44.tinypic.com/2z8vjn4.gif
znalazłem takie coś w szczególności podoba mi się strona 4 :)
http://www.sq3mve.qrz.pl/
trzeba wejść w zakładkę o mnie,  z menu po prawej stronie wybrać batalia w sadzie zjechać na sam dół i kliknąć w uzasadnienia wyroku

Ostatnio edytowany przez mobil-żory (2013-08-09 11:48:50)


Mobil President Jackson I, antena Lemm turbo 2001,Densei 2002 turbo :) i więcej nie potrzeba do szczęścia
BAZA:Winkler XA-27L :). baza stoi  280 m.n.p.m radio i mike jak wyżej
Ja brzoza, ja brzoza, grab jak mnie słyszycie? :P

Offline

#7 2013-08-09 09:37:02

 161JGB292 Leszek

Moderator

835784
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 748
Numer klubowy: 161JGB292
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Problem z Administracją

mobil-żory napisał:

ciąg dalszy naszej korespondencji
http://i44.tinypic.com/2z8vjn4.gif
znalazłem takie coś w szczególności podoba mi się strona 4 :)

W Twoim przypadku przytoczony przez Twoją spółdzielnię przepis prawa budowlanego nie ma zastosowania,gdyż wysokość masztu na którym zamontowana jest antena nie przekracza wysokości 3 metrów.Spółdzielnia mieszkaniowa nie jest ponadto uprawnioną instytucją do wydawania zezwoleń na montaż anteny do radia CB jak i do egzekwowania jej usunięcia.Pozwolenie na montaż anteny CB regluje artykuł 684 Kodeksu Cywilnego lub 268 KC w przypadku podnajemcy lokalu mieszkaniowego jeśli długość masztu nie przekracza wysokości masztu do 3 m.Warto tu dodać,że osoba dokonująca oględzin instalacji antenowej ze spółdzielni była osobą nie posiadającą do tego upranień i wprowadziła spółdzielnię mieszkaniową w błąd a ta zastosowała błędne przepisy prawa budowlanego poprzez podanie łącznej wysokości masztu stanowiącego instalację antenową i długość anteny.Postawiony Ci w ww. piśmie wymóg uzyskania zgody wszystkich lokatorów bloku jako warunek uzyskania zgody ze spółdzielni na montaż anteny CB na maszcie antenowym a zarazem uzyskanie takowego zezwolenia jest sprzeczne z obowiązujcymi przepisami prawa a konkretnie z nadrzędnym aktem prawnym jakim jest Kodeks Cywilny i stanowi jego naruszenie co wiąże się nie tylko z konsekwencjami prawnymi ale też finansowymi w tym zakresie z którymi spółdzielnia mieszkaniowa  Żorach musi się liczyć w razie wystąpienia przez Ciebie na drogę postępowania sądowego.

Ostatnio edytowany przez 161JGB292 Leszek (2013-08-09 16:18:13)


Baza:Ranger RCI 2950 DX wersja exportowa,President HR 2600,antena Vimer K-46 Mondial,mikrofon Pan DM-432 MT i Pan ECM-2018.Radiostacja na 2m i 70 cm Navcomm TK-890 wersja 2.0,antena bazowa Nebraska Lincoln na 2m i 70 cm oraz antena 1/4 Navcomm B-88S.

Offline

#8 2013-09-04 10:22:23

 161JGB292 Leszek

Moderator

835784
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 748
Numer klubowy: 161JGB292
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Problem z Administracją

161JGB292 Leszek napisał:

mobil-żory napisał:

ciąg dalszy naszej korespondencji
http://i44.tinypic.com/2z8vjn4.gif
znalazłem takie coś w szczególności podoba mi się strona 4 :)

W Twoim przypadku przytoczony przez Twoją spółdzielnię przepis prawa budowlanego nie ma zastosowania,gdyż wysokość masztu na którym zamontowana jest antena nie przekracza wysokości 3 metrów.Spółdzielnia mieszkaniowa nie jest ponadto uprawnioną instytucją do wydawania zezwoleń na montaż anteny do radia CB jak i do egzekwowania jej usunięcia.Pozwolenie na montaż anteny CB regluje artykuł 684 Kodeksu Cywilnego lub 268 KC w przypadku podnajemcy lokalu mieszkaniowego jeśli długość masztu nie przekracza wysokości masztu do 3 m.Warto tu dodać,że osoba dokonująca oględzin instalacji antenowej ze spółdzielni była osobą nie posiadającą do tego upranień i wprowadziła spółdzielnię mieszkaniową w błąd a ta zastosowała błędne przepisy prawa budowlanego poprzez podanie łącznej wysokości masztu stanowiącego instalację antenową i długość anteny.Postawiony Ci w ww. piśmie wymóg uzyskania zgody wszystkich lokatorów bloku jako warunek uzyskania zgody ze spółdzielni na montaż anteny CB na maszcie antenowym a zarazem uzyskanie takowego zezwolenia jest sprzeczne z obowiązujcymi przepisami prawa a konkretnie z nadrzędnym aktem prawnym jakim jest Kodeks Cywilny i stanowi jego naruszenie co wiąże się nie tylko z konsekwencjami prawnymi ale też finansowymi w tym zakresie z którymi spółdzielnia mieszkaniowa  Żorach musi się liczyć w razie wystąpienia przez Ciebie na drogę postępowania sądowego.

Z najnowszych doniesień kol.Mariusza OS-087 z Żor wynika,że administracja Żorskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wystosowała pismo do Inspektora Nadzoru Budowlanego w Urzędzie Miasta w Żorach kierując tam sprawę montażu anteny bazowej CB na dachu bloku mieszkalnego w którym kol.Mariusz zamieszkuje.Poświęciliśmy dwa dni aby znaleźć odpowiednie przepisy prawne,które pozwolą obalić interpretację prawa zarówno Spółdzielni Mieszkaniowej w Żorach jak i Inspektora Nadzoru Budowlanego.Według ich interpretacji prawa długość masztu antenowego musi być liczona z długością anteny CB a to przekracza długość 3 m i w myśl obowiązującego prawa wymaga pozwolenia na budowę z Urzędu Miasta i Gminy.Według tej interpretacji to każdy użytkownik radia CB,który zamontuje swoją antenę bazową nawet na maszcie o wysokości jedynie 50 cm to musiałby mieć pozwolenie na budowe,gdyż instalacja antenowa przekroczy tą wysokość 3 m.Jest to absurd spowodowany błedną interpretacją obowiazujących przepisów i z tym absurdem musieliśmy się zmagać.Problem ten rozwiązuje obowiazująca Ustawa nr 115 poz.773 z dnia 22 czerwca 2010 r.która mówi jak należy rozumieć to zagadnienie i interpretować regulujący tą kwestię przepis prawny.Sprawa ta nadal jest w toku i czekamy na wydanie stosownej decyzji Inspektora Nadzoru Budowlanego z Urzędu Miasta w Żorach.

Ostatnio edytowany przez 161JGB292 Leszek (2013-09-04 10:40:28)


Baza:Ranger RCI 2950 DX wersja exportowa,President HR 2600,antena Vimer K-46 Mondial,mikrofon Pan DM-432 MT i Pan ECM-2018.Radiostacja na 2m i 70 cm Navcomm TK-890 wersja 2.0,antena bazowa Nebraska Lincoln na 2m i 70 cm oraz antena 1/4 Navcomm B-88S.

Offline

#9 2013-10-01 12:11:00

 mobil-żory

Użytkownik

8333534
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 342
Numer klubowy: 161OS87
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Problem z Administracją

następna paczka przepisów dotyczących masztów i anten
http://i39.tinypic.com/hukeg6.jpg
http://i40.tinypic.com/295w9z7.jpg
a więc jak widzimy przepisy prawa budowlanego dotyczą  masztów wraz z antenami

Ostatnio edytowany przez mobil-żory (2013-10-01 21:08:41)


Mobil President Jackson I, antena Lemm turbo 2001,Densei 2002 turbo :) i więcej nie potrzeba do szczęścia
BAZA:Winkler XA-27L :). baza stoi  280 m.n.p.m radio i mike jak wyżej
Ja brzoza, ja brzoza, grab jak mnie słyszycie? :P

Offline

#10 2013-10-01 19:09:03

CzarnyFelek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 88

Re: Problem z Administracją

Takie mamy prawo i właściciel obiektu/zarządca ma wręcz obowiązek prawny na reakcję ale czasem przymykają oko na to. Trzymając się  paragrafów możemy sobie tylko zaszkodzić. Rozmowa z uśmiechem i prośbą lepiej zadziała. Pytanie osobiste do włodarzy nie pisemne jak spółdzielnia może pomóc mi jest bardzo trafne.
Jeżeli jestem właścicielem/zarządcą budynku nikt mnie nie zmusi abym wydał zgodę na montaż anteny. Wiem że może być naruszona konstrukcja dachu, dach może zacząć przeciekać lokatorom na najwyższym piętrze a to są koszty.... Jedynie to forma ugody/umowy z zachowaniem warunków jakie założę może zmienić decyzję co do anteny. Wtedy można formalne pisma słać...

Offline

#11 2013-10-01 21:07:55

 mobil-żory

Użytkownik

8333534
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 342
Numer klubowy: 161OS87
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Problem z Administracją

pewnie masz i rację, ale nie w tym przypadku .jakaś tam kobieta jak usłyszała o antenie na dachu, wydała okrzyk absolutnie więc jak z takim podejściem negocjować ?co lepsze dzwoniłem do spółdzielni NOVA w jastrzębiu oni nie widzą problemu z montażem anten jeśli maszt nie przekracza 3m. poza tym jako właściciel mieszkania w bloku którego zarządcą jest administracja nie mam żadnych praw do własności tylko płacić czynsz ? co do przeciekającego dachu może ciec tylko mnie bo to ja mieszkam bezpośrednio pod anteną.zresztą administracja zmiotła maszty azartowskie z powierzchni dachu pod anteny zbiorcze ,gdyby były to nie było by problemu.zresztą Felku poczytaj bo nie wiem czy to widziałeś ? co o tym sądzisz jaka by była twoja reakcja na ten przepis jeśli chciałbyś postawić antenę?




Wznoszenie anten na dachach bez pozwolenia na budowę.

Wznoszenie anten i masztów na dachach budynków nie wymaga już uzyskania pozwolenia na budowę. Trzeba o nie wystąpić tylko przy obiektach wolno stojących.
Od dziś zmieniają się warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać obiekty telekomunikacyjne oraz ich usytuowanie. To skutek rozporządzenia ministra infrastruktury, które właśnie dziś wchodzi w życie.

Zgodnie z nowymi przepisami tylko wolno stojące konstrukcje wsporcze anten i urządzeń radiowych, w tym wolno stojące maszty antenowe i wieże antenowe, będą uważane za obiekty budowlane. Budowlami telekomunikacyjnymi nie będą już natomiast maszty i anteny montowane na dachach budynków. Od dziś będą one zaliczane do kategorii urządzeń. W praktyce ma to bardzo duże znaczenie. Instalowanie anten i masztów na obiektach budowlanych nie będzie bowiem od dziś wymagało pozwolenia na budowę. W tej chwili są z tym duże problemy, a sądy w wielu podobnych sytuacjach orzekają odmiennie – raz uznają, że na tego typu inwestycje pozwolenie jest potrzebne, a innym razem że nie. Od dziś nie będzie już żadnych wątpliwości, że pozwolenie na budowę będzie konieczne jedynie w przypadku instalowania wolno stojącego masztu lub anteny. O pozwolenie będzie też musiał wystąpić inwestor, jeżeli wznoszony przez niego obiekt będzie znacząco oddziaływał na środowisko lub obszar Natura 2000.
Nowe przepisy będą miały zastosowanie także do postępowań, które są już wszczęte.
Podstawa prawna
Rozporządzenie ministra infrastruktury z 22 czerwca 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać telekomunikacyjne obiekty budowlane i ich usytuowanie (Dz.U. nr 115, poz. 773).

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Artykuł z dnia: 2010-07-15, ostatnia aktualizacja: 2010-07-15 10:30

Ostatnio edytowany przez mobil-żory (2013-10-01 21:16:50)


Mobil President Jackson I, antena Lemm turbo 2001,Densei 2002 turbo :) i więcej nie potrzeba do szczęścia
BAZA:Winkler XA-27L :). baza stoi  280 m.n.p.m radio i mike jak wyżej
Ja brzoza, ja brzoza, grab jak mnie słyszycie? :P

Offline

#12 2013-10-01 21:55:13

CzarnyFelek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 88

Re: Problem z Administracją

Ja Ciebie doskonale rozumie i życzę szczerze powodzenia. Może do jakiegoś prawnika byś się udał z tą sprawą? Prawnika co ma obcykane prawo budowlane. Ciężko tobie w tej materii bo z drugiej strony masz urzędasów. Może skontaktuj się telefonicznie z tą gazetą. Ja bym wziął ze soba 50-100zł (najlepeij w banknotach 20 i 10 zł jako przygotowanie do ewentualnej ceny) i umówił się z jakąś kancelarią prawną/prawnikiem. Wiem że sam nie zwojujesz nic. Za druga setkę może napisze pismo w twoim imieniu do Nadzoru Budowlanego. Może koledzy zrobią zrzutkę na to i aby mieć podstawę do swoich kłopotów antenowych na przyszłość. Wyślij na priv do mnie nr. konta to wrzucę tam ze 20zł jako cegiełkę na załatwienie sprawy nie tylko Twojej a i innych przy okazji. Bo mając wypowiedź prawną to na jej podstawie inni też skorzystają. Piszę całkiem serio i chciałbym ten skromny wkład wnieść jako  wsparcie nie Ciebie ale sprawy.

Offline

#13 2013-10-02 09:04:45

 161JGB292 Leszek

Moderator

835784
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 748
Numer klubowy: 161JGB292
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Problem z Administracją

mobil-żory napisał:

pewnie masz i rację, ale nie w tym przypadku .jakaś tam kobieta jak usłyszała o antenie na dachu, wydała okrzyk absolutnie więc jak z takim podejściem negocjować ?co lepsze dzwoniłem do spółdzielni NOVA w jastrzębiu oni nie widzą problemu z montażem anten jeśli maszt nie przekracza 3m. poza tym jako właściciel mieszkania w bloku którego zarządcą jest administracja nie mam żadnych praw do własności tylko płacić czynsz ? co do przeciekającego dachu może ciec tylko mnie bo to ja mieszkam bezpośrednio pod anteną.zresztą administracja zmiotła maszty azartowskie z powierzchni dachu pod anteny zbiorcze ,gdyby były to nie było by problemu.zresztą Felku poczytaj bo nie wiem czy to widziałeś ? co o tym sądzisz jaka by była twoja reakcja na ten przepis jeśli chciałbyś postawić antenę?




Wznoszenie anten na dachach bez pozwolenia na budowę.

Wznoszenie anten i masztów na dachach budynków nie wymaga już uzyskania pozwolenia na budowę. Trzeba o nie wystąpić tylko przy obiektach wolno stojących.
Od dziś zmieniają się warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać obiekty telekomunikacyjne oraz ich usytuowanie. To skutek rozporządzenia ministra infrastruktury, które właśnie dziś wchodzi w życie.

Zgodnie z nowymi przepisami tylko wolno stojące konstrukcje wsporcze anten i urządzeń radiowych, w tym wolno stojące maszty antenowe i wieże antenowe, będą uważane za obiekty budowlane. Budowlami telekomunikacyjnymi nie będą już natomiast maszty i anteny montowane na dachach budynków. Od dziś będą one zaliczane do kategorii urządzeń. W praktyce ma to bardzo duże znaczenie. Instalowanie anten i masztów na obiektach budowlanych nie będzie bowiem od dziś wymagało pozwolenia na budowę. W tej chwili są z tym duże problemy, a sądy w wielu podobnych sytuacjach orzekają odmiennie – raz uznają, że na tego typu inwestycje pozwolenie jest potrzebne, a innym razem że nie. Od dziś nie będzie już żadnych wątpliwości, że pozwolenie na budowę będzie konieczne jedynie w przypadku instalowania wolno stojącego masztu lub anteny. O pozwolenie będzie też musiał wystąpić inwestor, jeżeli wznoszony przez niego obiekt będzie znacząco oddziaływał na środowisko lub obszar Natura 2000.
Nowe przepisy będą miały zastosowanie także do postępowań, które są już wszczęte.
Podstawa prawna
Rozporządzenie ministra infrastruktury z 22 czerwca 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać telekomunikacyjne obiekty budowlane i ich usytuowanie (Dz.U. nr 115, poz. 773).

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Artykuł z dnia: 2010-07-15, ostatnia aktualizacja: 2010-07-15 10:30

No i to jest Twoja jedyna szansa i stanowisko w tej sprawie,które musisz zaprezentować odwołując się od wydanej decyzji do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego bo "Gazeta Prawna"zatrudnia prawników nie po to aby coś tam napisać ale po to aby ukazać przepisy prawa we właściwym świetle.Twoje odwołanie musi ściśle odzwierciedlać właśnie to stanowisko zawarte w tym artykule "Gazety Prawnej".Nawet nie waż się ruszać antenę z dachu a o ściąganiu już nie wspomnę bo dostaniesz od nas po mackach i zostaniesz wykluczony z rodziny radiowej oraz skazany na banicję...:D :) :P


Baza:Ranger RCI 2950 DX wersja exportowa,President HR 2600,antena Vimer K-46 Mondial,mikrofon Pan DM-432 MT i Pan ECM-2018.Radiostacja na 2m i 70 cm Navcomm TK-890 wersja 2.0,antena bazowa Nebraska Lincoln na 2m i 70 cm oraz antena 1/4 Navcomm B-88S.

Offline

#14 2013-10-02 09:42:57

 Krystian_Zory

Użytkownik

304435
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-27
Posty: 398

Re: Problem z Administracją

Czytając to włosy dęba stają, cóż za chwilę nie będzie miał ten problemu z administracją czy "życzliwymi" sąsiadami kto zamieszka na środku pola 2 hektarowego otoczony lasem i wysokim płotem

Offline

#15 2013-10-02 10:57:04

 mobil-żory

Użytkownik

8333534
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 342
Numer klubowy: 161OS87
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Problem z Administracją

co udało mi się zebrac
Art. 29. 1.Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa: PRAWO BUDOWLANE
15) instalowaniu urządzeń na obiektach budowlanych.
Art. 30. 1pkt b.Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga:
b) urządzeń o wysokości powyżej 3 m na obiektach budowlanych;
czyli art 29.1pkt 15 jest zgodny z tym co napisali w gazecie prawnej
wg słownika języka polskiego instalacja to:
2. «montowanie gdzieś urządzeń technicznych»
konstrukcja to:
1. «sposób, w jaki połączone są elementy tworzące jakąś całość»
urządzenie:
1. «mechanizm lub zespół mechanizmów, służący do wykonania określonych czynności»


Mobil President Jackson I, antena Lemm turbo 2001,Densei 2002 turbo :) i więcej nie potrzeba do szczęścia
BAZA:Winkler XA-27L :). baza stoi  280 m.n.p.m radio i mike jak wyżej
Ja brzoza, ja brzoza, grab jak mnie słyszycie? :P

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Morąg berlin-hotel UbytovĂĄnĂ­ Villasimius 酒店 黎巴嫩