Forum Klubu DX Sierra-Juliet Rybnik

Forum Klubu DX Sierra Juliet Rybnik zapraszamy do QSO na 26.325 USB

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


#1 2013-07-08 14:32:13

 161JGB292 Leszek

Moderator

835784
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 748
Numer klubowy: 161JGB292
Miejscowość(QTH): Żory

Śląski Zlot Użytkowników CB Radio i ich rodzin w Żorach.

Z wielkim zdziwieniem przysłuchiwałem się treściom rozmów jakie były prowadzone na częstotliwości 26,615 MHz w emisji USB przez kilku użytkowników radia CB trzy tygodnie przed datą Śląskiego Zlotu Użytkowników Radia CB i ich Rodzin w Żorach-Roju organizowanego przeze mnie,kol.Waldka SJ 759,kol.Romana SJ 713,oraz kol.Tomka z Niedobczyc.Użytkownicy radia CB zarzucali mi,że jako organizator zlotu powinienem zakupić z własnych środków nowe radio CB,nową antenę CB,mikrofon,kabel i maszt a nie używać do tego celu swoje dwuletnie urządzenie typu President HR 2600 i prosić miesiąc przed organizacją takiego zlotu innych kolegów o włączenie się w jego organizację i wypożyczenie na ten cel tego potrzebnego sprzętu.Ze zdumieniem kręciłem głową w prawo i w lewo,doznając prawdziwego szoku eterowego widząc jaką ten fakt wywołał "burzę w szklance wody".

W dyskusji tej brało udział wiele stacji radiowych miedzy innymi kol.Stanisław SJ 726,Karol z Żywca,kol.Czesław z Zabrza,kol.Kazia SJ 688 i kol.Sławek z Wodzisławia,który był tym faktem wyjątkowo zbulwersowany wraz z kolegą Karolem i Stanisławem.Słysząc to nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać więc nie wytrzymałem i powiedziałem uczestnikom tej wielkiej"burzy eterowej"z gromami w tle a raczej na modulacji,że radio CB to nie ziemniaki,że muszą być młode aby wszystkim smakowały i w tym przypadku nie zachodzi żadna obawa,że to radio zgnije jak one nie nadając się do użytku jako stacja naprowadzająca.Moje argumenty były jednak dla nich zbyt mało przekonywujące więc usłyszałem zarzuty złej organizacji takiego zlotu i radę aby nie organizować takich imprez skoro nie zakupiłem na ten zlot nowego sprzętu.Organizując wyprawę DX przeczytałem na forum zupełnie inne zarzuty a mianowicie takie,że organizując taką wyprawę mam na ten cel przekazać swoje stare bo aż już czteroletnie radio President HR 2600 i posiadany przeze mnie stary sprzęt typu swoją antenę bazową,kabel i mikrofon oraz inny potrzebny sprzęt a nie szukać sponsorów na zakup nowego sprzętu dla grupy DX z Żor.

Czyniąc tak musiałbym zdemontować swoją całą instalację antenową do radia CB z mieszkania pozostając wogóle bez sprzętu i przekazać go grupie DX w Żorach sam pozostając bez instalacji antenowej.Ta sytuacja jedynie ukazuje absurdy takiego myślenia i wyrażania takiego zdania w eterze lub na forum.Ta sytuacja również doskonale pokazuje,że nie dość,że użytkownicy radia CB poza wyjątkami nie tylko nic nie organizują i nie włączają się w organizację takich imprez to dodatkowo robią wszystko aby zniechęcić innych,którzy to czynią zamiast im pomóc w ich organizacji.Czas aby uświadomili sobie,że to ktoś organizuje takie imprezy dla nich i wymagają one od osoby,która organizuje je dużego nakładu pracy i środków pieniężnych a oni zamiast się z nich cieszyć z tego rodzaju imprez i gwarnie w nich uczestniczyć to robią wszystko aby je torpedować.Te dwie historie jedynie potwierdzają,że cokolwiek uczynimy to i tak wszystkim nie dogodzimy i dlatego postanowiłem je przytoczyć.Niestety nie prowadzę agencji towarzyskiej więc nie jestem wstanie wszystkim dogodzić...

Ostatnio edytowany przez 161JGB292 Leszek (2013-07-09 09:02:24)


Baza:Ranger RCI 2950 DX wersja exportowa,President HR 2600,antena Vimer K-46 Mondial,mikrofon Pan DM-432 MT i Pan ECM-2018.Radiostacja na 2m i 70 cm Navcomm TK-890 wersja 2.0,antena bazowa Nebraska Lincoln na 2m i 70 cm oraz antena 1/4 Navcomm B-88S.

Offline

#2 2013-07-10 23:07:15

 WaldekSJ759

International DX Group Sierra-Juliet

31482537
Skąd: Leszczyny -Czerwionka
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 99
Numer klubowy: SJ 759
Miejscowość(QTH): lokalizator JO/9O/HD
WWW

Re: Śląski Zlot Użytkowników CB Radio i ich rodzin w Żorach.

OJ mozna by było sporo jeszcze powiedziec w tej kwestji ale nie bede tego tu robił bo po co


Sprzęt do CB i KF oraz do tego potrzebne akcesoria

Offline

#3 2013-08-02 08:29:10

 PrezeskaSJ688

Prezeska Klubu Sierra-Juliet

Skąd: Jankowice
Zarejestrowany: 2008-04-07
Posty: 122
WWW

Re: Śląski Zlot Użytkowników CB Radio i ich rodzin w Żorach.

Przeczytałam i nic nie dodam pozostawię to bez komentarza. Pozdrawiam.

Offline

#4 2013-08-02 12:30:59

 161JGB292 Leszek

Moderator

835784
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 748
Numer klubowy: 161JGB292
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Śląski Zlot Użytkowników CB Radio i ich rodzin w Żorach.

kazia SJ 688 Prezeska napisał:

Przeczytałam i nic nie dodam pozostawię to bez komentarza. Pozdrawiam.

Twoje milczenie jest bardzo wymowne więc powinno przemówić do wielu kolegów,którzy przeczytali Twój post...


Baza:Ranger RCI 2950 DX wersja exportowa,President HR 2600,antena Vimer K-46 Mondial,mikrofon Pan DM-432 MT i Pan ECM-2018.Radiostacja na 2m i 70 cm Navcomm TK-890 wersja 2.0,antena bazowa Nebraska Lincoln na 2m i 70 cm oraz antena 1/4 Navcomm B-88S.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
business practices hurtownia części dźwigowych agencja reklamowa giżycko mapka multimediów materiał na bramy