Forum Klubu DX Sierra-Juliet Rybnik

Forum Klubu DX Sierra Juliet Rybnik zapraszamy do QSO na 26.325 USB

Ogłoszenie


  • Index
  •  » Pogaduszki
  •  » Rocznica dwudziestopięcioletniej działalności w PL-CB Radio

#1 2014-06-03 00:23:43

 161JGB292 Leszek

Moderator

835784
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 748
Numer klubowy: 161JGB292
Miejscowość(QTH): Żory

Rocznica dwudziestopięcioletniej działalności w PL-CB Radio

W tym roku przypada moja dwudziestopięcioletnia działalność na CB Radio.Pracę na radiu CB rozpocząłem w grudniu 1989r.Poprzedziło ją dwa lata pracy na różnych radiostacjach wojskowych w wojskach łączności,gdzie zdobyłem specjalność wojskową radiotelefonisty.W czerwcu 1991r.złożyłem deklarację członkowską do Zarządu Wojewódzkiego PL-CB Radio w Jeleniej Górze,gdzie otrzymałem legitymację członkowską ze znakiem 292 Lwówek Śl.Byłem jednym z założycieli Stowarzyszenia Użytkowników Radiotelefonów PL-CB Radio w Bolesławcu Śl w dniu 15.01.1992r. i grupy DX "Juliet Golf Bravo".Od 15.01.1992r. do 27.05.1996r,pełniłem funkcje wiceprezesa Stowarzyszenia PL-CB Radio w Bolesławcu Śl.Byłem organizatorem zlotów użytkowników radiotelefonów CB i członków Stowarzyszenia PL-CB Radio w Kraszowicach,Ocicach-Kolonii,Bełczynie i Lwówku Śl.Byłem współorganizatorem wielu innych zlotów organizowanych przez Stowarzyszenie PL-CB Radio w Bolesławcu Śl.Organizowałem pomoc dla ofiar pożaru w Bełczynie,utwarzając punkty zbiórek niezbędnych rzeczy dla ofiar tej tragedii w miejscowościach takich jak:Bolesławiec Śl,Lwówek Śl,Lubań Śl,Jelenia Góra i Legnica.Zorganizowałem kilka wypraw DX,mających na celu popularyzowanie statutowej działalności Stowarzyszenia PL-CB Radio w Bolesławcu Śl,i rozpowszechnianie akcji pomocy dla ofiar pożaru w Bełczynie a także zbiórkę odzieży i zabawek dla dzieci z Państwowego Domu Dziecka w Płakowicach wśród użytkowników radiotelefonów CB z terenu województwa jeleniogórskiego.W dniu 13.03.1995r.Zdałem egzamin ratownika przedmedycznego w Liceum Medycznym w Bolesławcu Śl.W 1995 roku zostałem ratownikiem przedmedycznym Polskiego Czerwonego Krzyża i ratownikiem przedmedycznym PL-CB Radio SKSR w Łodzi,otrzymując legitmację ratownika nr 3379.W dniach 01-03.05.1996r.uczestniczyłem w I Ogólnopolskim Zlocie Ratowników PL-CB Radio w Załęczu(woj:sieradzkie).W dniu 17.05.1996r.otrzymałem z rąk szefa Krajowego Sztabu Ratownictwa PL-CB Radio SKSR w Łodzi Jerzego Płókarza akt powołania Rejonowego Sztabu Ratownictwa SKSR PL-CB Radio w Lwówku Śl. i nominacje na funkcje szefa Rejonowego Sztabu Ratownictwa PL-CB Radio SKSR w Lwówku Śl.W roku 1996,otrzymałem akt powołania Wojewódzkiego Sztabu Ratownictwa PL-CB Radio SKSR w Jeleniej Górze z siedzibą w Lwówku Śl.Otrzymałem też nominacje na funkcje szefa Wojewódzkiego Sztabu Ratownictwa PL-CB Radio SKSR w Jeleniej Górze.Byłem inicjatorem i organizatorem kursów ratowników przedmedycznych PL-CB Radio w Liceum Medycznym w Bolesławcu Śl i w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.Wyszkoliłem przy współpracy z Wojewódzkim Inspektoriatem Obrony Cywilnej,Lekarzem Wojewódzkim,Komendą Wojewódzką Policji i Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze,wielu ratowników przedmedycznych PL-CB Radio i Operatorów Sztabów Ratownictwa PL-CB Radio SKSR z terenu Dolnego Śląska.Powołałem Rejonowe Sztaby Ratownictwa PL-CB Radio SKSR w Jeleniej Górze,Bolesławcu Śl,Kamiennej Górze,Lubaniu Śl i Zgorzelcu.W roku 1996 przeprowadziłem odprawy ratowników i operatorów PL-CB Radio SKSR w Jeleniej Górze, Lubaniu Śl,Kamiennej Górze oraz Bolesławcu Sl.W roku 1997 w Hotelu "Europa"w Jeleniej Górze, wręczyłem szefom Rejonowych Sztabów Ratownictwa PL-CB Radio SKSR akty powołania i nominacje na funkcje szefów Rejonowych Sztabów Ratownictwa PL-CB Radio SKSR.14.09.1997r.uczestniczyłem w Warszawie w naradzie szefów Wojewódzkich i Rejonowych Sztabów Ratownictwa SKSR PL-CB Radio w Łodzi z terenu całego kraju.W dniu 01.05.1998r.w Bolesławcu Śl. wręczyłem dyplomy uznania oraz nagrody rzeczowe dla Komendy Miejskiej Policji w Bolesławcu Śl.Państwowej Straży Pożarnej w Mirsku i Lwówku Śl.za dobrą współpracę z Wojewódzkim Sztabem Ratownictwa PL-CB Radio SKSR w Jeleniej Górze w podnoszeniu bezpieczeństwa publicznego mieszkańców województwa jeleniogórskiego.W 1998r.na zaproszenie szefa Wojewódzkiego Sztabu Ratownictwa PL-CB Radio w Bielsku Białej,uczestniczyłem w odprawie szefów Rejonowych Sztabów Ratownictwa PL-CB Radio SKSR z woj:Bielskiego w Skoczowie.Od dnia 07.07.2010r,prowadziłem i korordynowałem akcję pomocy dla ofiar powodzi na Dolnym Śląsku tj.dla Bogatyni przu udziale telewizji TVN oddz.Katowice,z-cy burmistrza Miasta i Gminy w Bogatyni Jerzego Stachyry,Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bogatyni,Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Warszawie,wchodzącej w skład Światowej Organizacji Pomocy dla Osób Potrzebujących ADRA,użytkowników radiotelefonów PL-CB Radio z Rybnika i Branic(woj:Opolskie) oraz Żor(woj:Śląskie),społecznościowym portalu internetowym Nasza-Klasa.pl,Fundacji Pomocy SOS dla Zwierząt w Chorzowie.W dniu 01.05.2011 r.byłem inicjatorem i współorganizatorem w Żorach Śląskiego Zlotu Użytkowników Radia CB i ich Rodzin,składając podziękowania dla uczestników akcji pomocy dla ofiar powodzi na Dolnym Śląsku tj.Bogatyni.Współpracuję z ogólnopolskim miesięcznikiem "Świat Radio"w Warszawie,zamieszczając w nim swoje artykuły prasowe(artykuły techniczne,porady prawne i odpowiadam na pytania czytelników(...)


Baza:Ranger RCI 2950 DX wersja exportowa,President HR 2600,antena Vimer K-46 Mondial,mikrofon Pan DM-432 MT i Pan ECM-2018.Radiostacja na 2m i 70 cm Navcomm TK-890 wersja 2.0,antena bazowa Nebraska Lincoln na 2m i 70 cm oraz antena 1/4 Navcomm B-88S.

Offline

#2 2014-06-03 20:22:31

 WaldekSJ759

International DX Group Sierra-Juliet

31482537
Skąd: Leszczyny -Czerwionka
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 99
Numer klubowy: SJ 759
Miejscowość(QTH): lokalizator JO/9O/HD
WWW

Re: Rocznica dwudziestopięcioletniej działalności w PL-CB Radio

Witam no Ciekawe TV masz leszek  ale do czego nawiazujesz ? No tak  troche mnie zaskoczyło  to ze 01.05.2011 zorganizowałes spotkanie  jakos głupio sie poczułem ale sory  nie chodzi mi o to  tylko chce wiedziec do czego chcesz nawiazac  a Świat radio mam co miesiac  tak nawiasem


Sprzęt do CB i KF oraz do tego potrzebne akcesoria

Offline

#3 2014-06-03 22:06:42

 161JGB292 Leszek

Moderator

835784
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 748
Numer klubowy: 161JGB292
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Rocznica dwudziestopięcioletniej działalności w PL-CB Radio

WaldekSJ759 napisał:

Witam no Ciekawe TV masz leszek  ale do czego nawiazujesz ? No tak  troche mnie zaskoczyło  to ze 01.05.2011 zorganizowałes spotkanie  jakos głupio sie poczułem ale sory  nie chodzi mi o to  tylko chce wiedziec do czego chcesz nawiazac  a Świat radio mam co miesiac  tak nawiasem

Nawiązuję do rocznicy mojej dwudziestopięcioletniej działalności jak tego nie rozumiesz.Ta informacja dotycząca zlotu użytkowników CB Radio w Żorach-Roju jest częścią tej działalności na CB Radio.Informacje o organizatorach tego zlotu podane są na stronie klubowej i zamieściłem je w reklamie dotyczącej organizacji tego zlotu.Jak zwykle nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem.W tym co obecnie napisałem dotyczącej mojej dwudziestopięcioletniej działalności na radiu CB nie chodzi o to aby wymienić kto był organizatorem zlotu w Żorach-Roju bo to nie jest temat mojego postu więc czytaj to co się pisze ze zrozumieniem.Jak zwykle nic nie rozumiesz i czepiasz się szukając "dziury w całym"tak jak w miało miejsce wielokrotnie na tym forum...


Baza:Ranger RCI 2950 DX wersja exportowa,President HR 2600,antena Vimer K-46 Mondial,mikrofon Pan DM-432 MT i Pan ECM-2018.Radiostacja na 2m i 70 cm Navcomm TK-890 wersja 2.0,antena bazowa Nebraska Lincoln na 2m i 70 cm oraz antena 1/4 Navcomm B-88S.

Offline

#4 2014-06-04 14:25:04

 161SJ375

KlubowiczSJ

Skąd: Knurow
Zarejestrowany: 2013-06-04
Posty: 70
WWW

Re: Rocznica dwudziestopięcioletniej działalności w PL-CB Radio

Chwała Ci za to Lechu i kolejnych 25 lat takich owocnych jak do tej pory. Pozdrawiam Tomasz.

Offline

#5 2014-06-04 15:22:33

 161JGB292 Leszek

Moderator

835784
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 748
Numer klubowy: 161JGB292
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Rocznica dwudziestopięcioletniej działalności w PL-CB Radio

161SJ375 napisał:

Chwała Ci za to Lechu i kolejnych 25 lat takich owocnych jak do tej pory. Pozdrawiam Tomasz.

Dziękuję Ci Tomku i tego samego życzę wszystkim członkom klubu DX Sierra Juliet z okazji dwudziestej rocznicy powstania klubu.Życzę Wam stałego rozwoju,udanych zlotów i dalekich łączności...


Baza:Ranger RCI 2950 DX wersja exportowa,President HR 2600,antena Vimer K-46 Mondial,mikrofon Pan DM-432 MT i Pan ECM-2018.Radiostacja na 2m i 70 cm Navcomm TK-890 wersja 2.0,antena bazowa Nebraska Lincoln na 2m i 70 cm oraz antena 1/4 Navcomm B-88S.

Offline

  • Index
  •  » Pogaduszki
  •  » Rocznica dwudziestopięcioletniej działalności w PL-CB Radio

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Radzyń Podlaski przegrywanie kaset vhs łódz Railway House 1BR Apt w front yard 24 hours power Overnatning Bandon